Naujienos

Paskutinis Grundtvig partnerysčių projekto "Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose" partnerių susitikimas įvyko Stambule

 
Paskutinis Grundtvig partnerysčių projekto "Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose" (LLP-GRU-MP-2010-LT-00151) partnerių susitikimas įvyko Stambule (Turkijoje). Gegužės 10 – 11 dienomis susitikę partneriai įvertino nuveiktus darbus ir pasidžiaugė sklandžia dviejų metų partneryste. Vieno svarbesnių klausimų, svarstytų paskutinio susitikimo metu, buvo projekto rezultatų skaida ir tolesnės partnerystės galimybės.
 

Pavasario semestrui vėl atvyksta užsienio studentai

Šią savaitę pagal Erasmus programą atvyksta nauji užsienio studentai. Pavasario semestro metu, iki pat gegužės mėnesio pabaigos, VKK bendruomenė turės galimybę bendrauti su 7 naujais atvykstančiaisiais:

Peter Barkai, Budapest College of Communication, Business and Arts, Vengrija
Luca Conforti, University of Calabria, Italija
Ilya Kotelnikov, Institute of Economics and Management, Estija
Deniz Karahan, Dumlupinar University, Turkija
Duygu Tugce Atakli, Dumlupinar University, Turkija
Enver Yildirim, Dumlupinar University, Turkija
Fatma Akkas, Dumlupinar University, Turkija

Dar trys Turkijos VKK bendruomenei jau pažįstami. Baigę rudens semestrą jie pageidavo pasilikti ir tęs studijas pavasario semestro metu:

Utku Boyra, Istanbul Aydin University, Turkija
Ertan Uncu, Meliksah University, Turkija
Mustafa Cahit Memis, Meliksah University, Turkija

Tikimės glaudaus užsienio studentų ir VKK dėstytojų bei studentų bendradarbiavimo, tokiu būdu suteikiant visai kolegijai dar daugiau „tarptautiškų spalvų“.


Praūžė Tarptautinė savaitė

Lapkričio 21-23 dienomis vyko Tarptautinė savaitė, kurios metu atvyko užsienio dėstytojai, personalo darbuotojai ir atstovė iš įmonės iš Lenkijos, Prancūzijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos bei Šveicarijos.

Tarptautinės savaitės metu svečiai dalyvavo intensyvioje programoje – pristatė savo institucijas, dalyvavo susitikimuose su dėstytojais bei personalo darbuotojais, skaitė paskaitas studentams. Taip pat dalyvavo ekskursijoje senamiestyje, susipažino su žymiausiais senamiesčio kultūriniais/istoriniais objektais.
Magdalena Forfa, Renata Domanska ir Tomasz Felczak iš Lenkijos skaitė paskaitą apie pinigų srautus, latvis profesorius Ivars Brivers studentus supažindino su Europos strategija iki 2020m. ir galimus ekonomikos paradigmos pokyčius. Prancūzė Ticky Monekosso sudomino studentus savo įdomia profesine veikla įmonėje „Afromedianet“. Silvia Rebecca ir Luce Van Schneider pristatė savo instituciją, kviesdamos atvykti studijuoti. Alan Hallet iš Didžiosios Britanijos kvietė studentus, baigus bakalaurą VKK, vykti siekti tolimesnio diplomo Anglijoje, o lenkas Dr. Robert Cichorz vizito metu su VKK atstovais diskutavo apie projektus.
Įvykusi tarptautinė mugė - viena linksmiausių ir įdomiausių Tarptautinės savaitės dalių. Šiame renginyje VKK studijuojantys užsienio studentai pristatė savo šalis/institucijas pateikdami informaciją stenduose. Lietuvą atstovavo VKK studentai. Visi renginio svečiai galėjo paragauti įvairių tautinių patiekalų, stebėti ir sušokti graikišką ir turkišką šokius, lietuviškąjį „Jurgeli meistreli“. Smagu buvo girdėti, kai užsienio studentai pademonstravo, ką išmoko padainuoti lietuviškai.

Džiugu, kad tarptautinės savaitės metu vyravo darbinga, tačiau itin šilta ir nuoširdi atmosfera, tokiu būdu užmegzti dar glaudesni ryšiai su partnerinėmis institucijomis, kurias atstovavo svečiai. Tikimasi, kad aptartos tolesnės bendradarbiavimo galimybės bus įgyvendintos, kas kolegijai suteiks dar daugiau „tarptautinių spalvų“.


Trečiasis Grundtvig partnerysčių projekto "Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose" partnerių susitikimas Papenburge

 
2012 m. lapkričio 3 - 4 dienomis vyko trečiasis Grundtvig partnerysčių projekto "Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose" (LLP-GRU-MP-2010-LT-00151) partnerių susitikimas Papenburge (Vokietija). Šis susitikimas buvo skirtas aptarti partnerių patirtį, bandant gairėse aprašytas veiklas, ugdančias tėvų tarpkultūrines kompetencijas. Kiekvienas partneris pasidalino patirtimi ir įžvalgomis ką reikėtų tobulinti. Latvijos partneris pakvietė susitikime dalyvavusius projekto koordinatorius ir projekte dalyvaujančius tėvus išbandyti jų paruoštą mokymo priemonę „Maistas, bendravimas, koučingas“ (Cooking, Communicating, Coaching). Po užsiėmimo partneriai išsakė savo nuomonę kaip būtų galima patobulinti ugdymo procesą. Susitikimo metu partneriai sutarė dėl tolesnio darbo tobulinant “Tėvų tarpkultūrinės kompetencijos ugdymo gaires”.
 


Pilotiniai mokymai pagal Griundtvig partnerysčių projektą „Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrinėse šeimose“.

 
2011 m. spalio 26 d. įvyko pilotiniai mokymai pagal Griundtvig partnerysčių projektą „Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrinėse šeimose“ (LLP-GRU-MP-2010-LT-00151). Mokymų tikslas buvo pristatyti projektą ir išbandyti projekto metu parengtas gaires, skirtas tėvų, iš tarpkultūrinių šeimų, tarpkultūrinės kompetencijos vystymui ir vertinimui. Mokymuose dalyvavo Vilniaus kooperacijos kolegijos dėstytojai, kurių vaikai gyvena užsienio šalyse arba aktyviai planuoja studijas ar gyvenimą užsienio šalyje, ir darbuotojai, dirbantys su išvykstančiais kolegijos studentais.
Mokymų metu dalyviai susipažino su partnerių atlikta tarpkultūrinės kompetencijos poreikio studija bei patys dalinosi savo asmenine patirtimi, palaikant santykius su išvykusiais vaikais. Remiantis savo patirtimi tėvai analizavo tarpkultūrinės kompetencijos komponentus: sąmoningumą, savireguliaciją, bendravimo ir socialinius įgūdžius. Dalyviai atpažino jų pasireiškimą arba jų trūkumą konkrečiose situacijose, bendraujant ir palaikant savo išvykusius vaikus.


BENDRŲJŲ KOMPETENCIJŲ OBUOLIUKAI PRISIRPO


Vilniaus kooperacijos kolegijos studentai priėmė iššūkį ir dalyvavo „Bendrųjų kompetencijų kurse“. Kiekvienų metų pavasarį kolegija organizuoja bendrųjų vadybinių kompetencijų ugdymo kursą. Aštuoni Vilniaus ir Kauno skyriaus studentai, dalyvaudami aktyviose užduotyse ir 3 dienų žygyje Anykščių regioniniame parke, ugdė gebėjimą dirbti komandoje bei savarankiškai, taikyti žinias praktikoje, valdyti informaciją, spręsti problemas, iniciatyvumo ir verslumo, siekti kokybės, laimėti ir pralaimėti.

Mokymų metu studentai turėjo galimybę ne tik įsivertinti savo bendrąsias kompetencijas bei jas tobulinti, bet ir gerai praleisti laiką naujų draugų būryje. Baigiamosios kurso dienos vyks rugsėjo mėnesį. Studentai turės galimybę vėl susitikti ir pasidalinti patirtimi, išgyventa po kurso.
 


SKELBIAMA REGISTRACIJA Į VADYBINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMO KURSĄ

 
Kiekvienų metų pavasarį vyksta bendrųjų vadybinių kompetencijų ugdymo kursas. Ir šiais metais kviečiame studentus patirti!
Kurso tikslas – ugdyti vadybines kompetencijas: dirbti komandoje, dirbti savarankiškai, taikyti žinias praktikoje, valdyti informaciją, spręsti problemas, iniciatyvumo ir verslumo, siekti kokybės, laimėti ir pralaimėti.

Laikas: Gegužės 6-7d, 23 – 27d. Birželio 10-11d.

Vietų skaičius: 15

Dalyviai: Visų specialybių ir kursų studentai.

Kurso vieta: VKK Vilniaus sk. ir Andrioniškis.

Veikla: kursas susidės iš 2 įvadinių dienų susipažinimui, grupės formavimui, 5 dienų išvykus į Anykščių rajono apylinkes (3 dienos žygio), 2 d. kurso užbaigimui.

Kurso dalyvių indėlis: Kurso dalyviai turės sumokėti 50 Lt įnašą už maitinimą žygio metu ir apgyvendinimą Anykščių raj. turizmo sodyboje.
Užsirašyti į kursą galite iki balandžio 22 d. kolegijos 12 kab. Kreiptis į Loreta. Loreta@vkk.lt

Papildomi kriterijai: Esant dagiau norinčių dalyvauti nei yra vietų, pirmenybė bus teikiama dar nedalyvavusiems bendrųjų kompetencijų kurse.


 


Dėstytoja K.Grigaitė skaitė paskaitas Suomijoje

 
Pavasariui pabeldus į duris, Erasmus mobilumo programa dar labiau įgyja pagreitį, siekdama suteikti nuostabią galimybę VKK kolegijos dėstytojams pasidalinti gerąja patirtimi ir dėstyti užsienyje. Šį kartą asmeniniu suomių kvietimu, VKK geranoriškumu ir vėl galėjau pristatyti Lietuvos ekonominės verslo aplinkos ir veiklos dalyką Erasmus studentams Suomijoje, Seinajoki Taikomųjų Mokslų Universitete įsikūrusiame Seinajoki miestelyje: suomiams afro-amerikiečiams, vietnamiečiams. Tai, kad vis daugiau studentų iš kitų pasaulio institucijų susipažįsta su mūsų verslo kultūra, papročiais, lietuvių asmeninėmis ir verslininkų savybėmis, demografine ir ekonomine Lietuvos padėtimi, yra gera reklama mūsų šaliai ir VKK institucijai.
Seinajoki esančiame Seinajoki Universiteto skyriuje pasitinka jau ne vienerius metus dirbanti su Erasmus mobilumo programos studentais ir dėstytojais kuratorė Marjo Arola. Ji pasirūpina studentų ir dėstytojų sėkmingu universiteto pasiekimu nuo oro uosto ir į jį, organizuoja apgyvendinimą jaukiuose butuose, kur pats gali išsivirti kavos puodelį, paskanauti savo pagaminto maisto, o dėstymo metu laukia tiesiog milžiniška dėstytojams ir studentams skirta valgykla-kavinė.
Butas, kuriame gyvenau, turėjo tradicišką suomišką pirtį, kuri atgaivindavo po dienos darbų, o darbo vieta, svetainė ir miegamasis leido jaustis kaip namie.
Ši komandiruotė buvo itin gerai suorganizuota. Dėkoju kolegijos direktoriui Jonui Jakubauskui ir mūsų kolegijos Erasmus kuratorei Vaidai Berulytei, kurie padarė viską, kad kelionė iš Suomijos ir į ją būtų puiki. Negaliu nepaminėti Kauno skyriaus pavaduotojos Birutės Alborovienės ir studijų skyriaus vedėjos Vidos Bieliauskienės, kurių savo geranoriškumu ir pastangomis suorganizavo VKK studijų procesą taip, kad dėstymas Suomijoje, karščiausiu studijoms mėnesiu, būtų įmanomas. Ačiū Jums visiems padėjusiems, patarusiems.
Mieli VKK studentai ir dėstytojai, Seinajoki Taikomųjų Mokslų Universitetas ir kitais metais laukia mūsų visų sugrįžtant, į šalį, į kurią palydi debesys, pasitinka akmenys, o lydi žmonių šiluma, ir kurioje laukiami visi, kas turi noro, kalba angliškai.
Linkiu ir Jums sudalyvauti Erasmus mainų programoje, gero Jums skrydžio į Europos universitetus ir kolegijas, gal mažais - kaip šis lėktuvais, virš pūkinių debesų į iššūkius ir svajones.
VKK Lektorė Kristina Grigaitė


Projekto „Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose“ partnerių susitikimas Romoje

 
Antras Grundtvig partnerysčių projekto "Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose" (LLP-GRU-MP-2010-LT-00151) partnerių susitikimas vyko 2011 m. balandžio 6 - 9 dienomis Romoje (Italija). Šio susitikimo darbotvarkė apėmė tarpkultūrinės kompetencijos aprašo tėvams pristatymą ir pirmojo tarpkultūrinės kompetencijos ugdymo gairių varianto aptarimą. Partneriai iki antrojo susitikimo rinko medžiagą ir aprašė tarpkultūrinę kompetenciją, kokios žinios, įgūdžiai ir požiūriai ją sudaro. Pristačius savireguliacijos, savimonės, motyvacijos ir socialinių kompetencijų aprašus, partneriai aptarė tarpkultūrinės kompetencijos ugdymo gairių struktūrą, kompetencijos ugdymo metodus, kuriuos partneriai planuoja naudoti ugdant tėvų tarpkultūrinę kompetenciją. Šiame partnerių susitikime dalyvavo ir besimokantieji, tėvai, kurių vaikai susiduria su tarpkultūriniais iššūkiais. Tėvai susitikime dalinosi savo patirtimi, teikiant pagalbą savo vaikams. Ši diskusija leido papildyti parnerių paruoštus aprašus naujais aspektais.
 

Tęsiasi anglų kalba dėstomų modulių semestras


Šiandieninėje visą gyvenimą besimokančioje visuomenėje globalus mobilumas yra vienas iš svarbiausių edukacinių tikslų.. Jau ne vienerius metus tarptautinė mainų programa Erasmus padeda dėstytojams ir studentams dalintis gerąja patirtimi.
Džiugu, kad šį semestrą ir mūsų kolegijoje vieši 7 studentai iš Suomijos, Estijos, Turkijos, Graikijos ir Čekijos. Dar 2 studentai iš Belgijos atliko praktiką. Ne tik studentai, bet ir daugelis VKK dėstytojų nepraleidžia galimybės įgyti patirties tarptautiniame kontekste. Studijuojantys „Erasmiečiai“, kaip mes juos vadiname, ir prie jų prisijungę lietuvaičiai turi galimybę lankyti anglų kalba dėstomas paskaitas. Bendros paskaitos suteikia galimybę pažinti kitų šalių kultūras, jų mokymosi stilius bei galimybę studijų procesą pamatyti ir tarptautinės erdvės lygmenyje.
Iš tiesų semestras jau įsibėgėjo. Praeitą savaitę VKK ir ERASMUS studentai sėkmingai baigė Baltijos šalių ekonomikos ir Pardavimų proceso vadybos dalykų programas, kurie buvo dėstomi lektorės Kristinos Grigaitės. Šių paskaitų metu studentai parengė daug prezentacijų, susijusių su mokymosi dalykais, atskleisdami savo kūrybiškumą, gebėjimą dirbti komandose, įsivertinti save ir įvertinti kolegas.
Džiugu, kad toks paskaitų organizavimo būdas kolegijoje, atrodo, labai pasiteisino – atsiliepimuose studentai minėjo, kad ne tik daug sužinojo dalykinių žinių prasme, bet ir itin patobulino anglų kalbos žinias, įgijo naujų idėjų, kurias galės pritaikyti studijose ir savo būsimoje karjeroje.
Tikimės, kad šis pirmasis blynas išties sėkmingas ir ateityje Erasmus studentai bei tokios mokymo programos taps mūsų VKK studijų Vilniaus ir Kauno studijų dalimi ir varomąja jėga.


Viešėjo dėstytoja iš Graikijos

Kovo 22 dieną, antradienį, Vilniaus kooperacijos kolegijos Vilniaus skyriaus akademinė bendruomenė turėjo galimybę klausyti dėstytojos Niki Kavoura paskaitų iš Atėnų Technologinio instituto, Graikijos.

Verslo vadybą studijuojantys antro kurso studentai ir kolegijoje pavasario metu studijuojantys užsienio studentai klausėsi paskaitų apie reklamą ir jos priemones. Lektorė labai aiškiai pateikė įdomius reklamos priemonių faktus, paskaitos metu buvo diskutuojama su studentais apie minėtų priemonių efektyvumą, apie kiekvienos iš jų trūkumus bei privalumus.

Dėstytoja buvo labai suinteresuota tolesnio institucijų apibusio bendradarbiavimo atžvilgiu: kvietė studentus siųsti studijoms pagal ERASMUS programą, taip pat vizitams laukiami ir dėstytojai ir personalo atstovai.

Šio semestro metu pagal ERASMUS programą Vilniaus skyriuje studijuoja dvi graikės, kurios atvyko būtent iš dėstytojos atstovaujamos institucijos. Studentės dėstytojai labai teigiamai atsiliepė apie studijas VKK ir leidžiamą laiką Lietuvoje, tad apibusio bendradarbiavimo pradžia yra itin sėkminga.


Viešėjo dėstytoja iš Čekijos

Vilniaus kooperacijos kolegijos Vilniaus skyriaus studentai turėjo galimybę klausyti dėstytojos Radkos Johnovos paskaitų iš Higher Professional School of Information Services institucijos, esančios Prahoje, Čekijos.

Verslo vadybą ir verslo ekonomiką studijuojantys pirmo kurso studentai klausėsi paskaitų apie marketingą kultūrinio paveldo sferoje. Lektorė pateikė įdomius marketingo aspektus, kurie svarbūs muziejų, galerijų veikloje. Taip pat paskaitų metu buvo pristatyta atstovaujama institucija, vykdomos studijų programos, studentų skaičius, studentai buvo pakviesti vykti į šią instituciją studijuoti pagal ERASMUS programą.

Džiugu, kad dėstytoja vizito metu ne tik skaitė paskaitas, tačiau ir šiltai pabendravo su kolegijos dėstytojais bei personalu. Tikimės, kad čekės apsilankymas mūsų kolegijoje yra tolesnio šilto, efektyvaus, intensyvaus ir darbingo bendradarbiavimo su atstovaujama institucija užtikrinimas.SKELBIAMAS GERIAUSIO BAIGIAMOJO DARBO KONKURSAS 2011

KONKURSO TIKSLAI:

Tobulinti kolegijos studentų praktinius taikomojo tyrimo atlikimo įgūdžius, tokiu būdu gerinant studijų kokybę.

Tobulinti studentų, dėstytojų bei verslo įmonių bendradarbiavimą taikomųjų tyrimų srityje.

Skatinti baigiamųjų darbų autorių kūrybiškumą, iniciatyvumą, naujovių paiešką, praktinį žinių pritaikymą, apdovanojant geriausių darbų autorius bei informuojant visuomenę apie kokybiškiausiai atliktus tyrimus ir jų rezultatus.

KONKURSO DALYVIAI:

Dieninių ir neakivaizdinių studijų verslo vadybos specialybės baigiamojo kurso studentai.
Dieninių studijų informacijos vadybos specialybės baigiamojo kurso studentai.

PARAIŠKŲ PATEIKIMAS:

Nustatytos formos paraiškas kviečiame užpildyti iki 2011 m. birželio 17 d. ir pateikti Strateginės plėtros ir inovacijų centro Mokslinių taikomųjų tyrimų skyriui (12 kab.).

APDOVANOJIMAI:

Geriausių darbų autoriams bus įteikti pažymėjimai, liudijantys apie dalyvavimą konkurse. Prizinių vietų laimėtojams vertingos dovanos. Apdovanojimai bus paskelbti ir įteiki diplomų įteikimo šventės metu.

DAUGIAU INFORMACIJOS RASITE:

Paraiškos forma, konkurso nuostatai, atrankos metodika, atrankos komisijos darbo reglamentas.

KONSULTACIJOS TEIKIAMOS:

Vilniaus kooperacijos kolegija, Mokslinių taikomųjų tyrimų skyrius Konstitucijos pr. 11, 12 kab., Tel.: 8 5 2722803, El. paštu: loreta@vkk.lt

 

ATVYKSTA UŽSIENIO STUDENTAI

Skubame pasidžiaugti, kad pavasario semestro metu į Vilniaus kooperacijos kolegiją studijoms pagal ERASMUS programą atvyksta 7 užsienio studentai. Semestras užsieniečiams prasideda š.m. sausio 10 dieną ir truks iki gegužės pabaigos. Taip pat kolegija surado praktikos vietas AD REM TRANSPORT bei SCHENKER logistikos įmonėse, į šias vietas sausio pabaigoje dviems mėnesiams atvyks 2 studentai. Visi atvykstantieji gyvens kolegijos bendrabutyje.

Studijoms atvyksta:
Aleksei Tokarev ir Artjom Bulgakov, Instituut of Economics and Management (Ecomen), Estija
Argyropoulou Nikolia ir Mantzari Maria, Technological Educational Institute of Athens, Graikija
Juho Koskimaki, Seinajoki University of Applied Sciences/Business School, Suomija
Lenka Ružova, Higher Professional School of Information Services in Prague (VOSIS), Čekija
Binnaz Arici, Dumlupinar University, Turkija
Praktikai atvyksta:
Dries Vanreusel ir Anne-Lise Verhaegen, Karel de Grote Hogeschool, Belgija

Tikimės sėkmingo abipusio užsieniečių studentų ir kolegijos bendruomenės bendradarbiavimo.

Projekto „Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose“ partnerių susitikimas Rygoje

 
Lapkričio 4-5 dienomis įvyko projekto „Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose“ (LLP-GRU-MP-2010-LT-00151) partnerių susitikimas Rygoje. Atstovai iš Latvijos, Lenkijos, Turkijos, Vokietijos, Italijos bei Lietuvos diskutavo apie tarpkultūrinės kompetencijos sąvoką ir pristatė studijas apie tėvų tarpkultūrinės kompetencijos ugdymo poreikius.

Lietuva, viena paskutiniųjų senajame žemyne pereina prie vieningos Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos (ECTS)

Įdiegus šią sistemą, Lietuvos aukštojo mokslo institucijos bus labiau matomos, ji padės joms dalyvauti Europos akademinėse iniciatyvose, palengvins lietuviškų diplomų ir kvalifikacijų pripažinimą bei jungtinių studijų programų kūrimą. Tikimasi, kad projekto metu sukurta ECTS nacionalinė koncepcija bus taikoma visose Lietuvos aukštosiose mokyklose kaip vienas iš studijų kokybės užtikrinimo būdų, taip pat tarptautiniam bendradarbiavimui, skaidresniems ir paprastesniems akademiniams mainams.

Lietuvos aukštojo mokslo institucijose parengiant ir įgyvendinant Europos kreditų kaupimo ir perkėlimo nacionalinę koncepciją, bus pritaikoma „Tuning Educational Structures in Europe“ projekto įtvirtinta ECTS metodika.

Šiuo metu vartojama nacionalinė kreditų sistema atlieka tik vieną kreditinės sistemos funkciją - studentų darbo laiko apskaitą. Remiantis 2009 m, balandžio 30 d. priimtu Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymu (Žin., 2009, Nr. 54-2140), ši samprata turi pasikeisti iki 2011m. rugsėjo 1 d. į kitokį - dualistinį akademinio kredito suvokimą, grindžiamą studento mokymosi apimtimi ir rezultatais.

Projekte pasirinktos 8 studijų kryptys leis patikrinti ECTS metodikos pritaikomumą jose, taip pat skirtingose studijų pakopose (profesinio bakalauro, bakalauro ir magistro) bei skirtingiems šių studijų krypčių programų profiliams. Taigi, greta ECTS diegimo gairių, projektas siekia sukurti demonstracinę ECTS metodikos taikymo versiją kiekvienai studijų sričiai.

Nuolatinę informaciją apie projekto eigą galima rasti projekto tinklapyje www.ects.cr.vu.lt

Mokymai Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojams

2010 m. rugsėjo 20 d. pradedami kompiuterinio raštingumo (ECDL)  mokymai Vilniaus miesto saivvaldybės administracijos darbuotojams.
Mokymų pagrindas:
Mokymai vykdomi pagal sutartį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija.
Mokymų dalyviai – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos darbuotojai. Iš viso mokymuose dalyvaus 150 asmenų.
Mokymus vykdo - VšĮ Vilniaus kooperacijos kolegija ir VšĮ Informacijos technilogijų mokymo centras.
Data - iki 2011 m. birželio 30 d.
Vieta – Vilniaus kooperacijos kolegija, Konstitucijos pr. 11, Vilnius

Pradedamas įgyvendinti tarptautinis partnerysčių projektas

Vilniaus kooperacijos kolegija (projekto partneris), kartu su partneriais vykdo projektą Mokymosi visą gyvenimą programos Gruntvig poprogramės partnerysčių projektą "Tėvų tarpkultūrinė kompetencija daugiakultūrėse šeimose".
Projekto partneriai yra:
Valda (Latvija) - projekto koordinatorius
Ad Infinitum (Lenkija)
ATASEHIR CAGRIBEY ILKOGRETIM OKULU OKUL AILE BIRLIGI (Turkija)
Bildungsforum Glashütte Verwaltungsgesellschaft UG (Vokietija)
LAROCCAWEB srl (Italija)
Partnerystės idėja ir tikslai:
• Nustatyti šeimų ir tėvų poreikius tarpkultūrinių komunikacijos įgūdžių vystymo gerinimui;
• Parengti tarpkultūrinės kompetencijos aprašą tėvams;
• Sudaryti metodines gaires tėvų, iš tarpkultūrinių šeimų, tarpkultūrinės kompetencijos vystymui ir vertinimui;
• Įvykdyti pilotinius mokymus, paremtus parengtomis metodinėmis gairėmis;
• Dalintis gerąją patirtimi apie tarpkultūrinį palaikymą tėvams partnerių šalyse;
• Įtraukti tėvus į mokymų vertinimą ir sklaidą apie tarpkultūrinės kompetencijos, kaip profesinės kompetencijos, vystymo svarbą;
• Vykdyti projekto rezultatų skaidą įvairiose mokymo institucijose.
Projekto trukmė:
24 mėnesiai (2010 rugpjūtis – 2012 liepa).

Sveikiname Vilniaus kooperacijos kolegijos absolventus, tęsiančius studijas Abertay Dundee universitete, Škotijoje

 
Sveikiname Vilniaus kooperacijos kolegijos absolventus, tęsiančius studijas Abertay Dundee universitete, Škotijoje.
Šį rugsėjį University of Abertay Dundee universitetinio aukštojo išsilavinimo pradės siekti šie Vilniaus kooperacijos kolegijos studentai:
Alvydas Lotužas, Lina Pranevskaja, Monika Petkevičiūtė.

Vilniaus kooperacijos kolegija nuoširdžiai linki savo buvusiems studentams sėkmės!


Sveikiname Vilniaus kooperacijos kolegijos absolventus, linkėdami jiems tiesaus gyvenimo kelio!

 
Mieli Vilniaus kooperacijos kolegijos absolventai,
Nepamirškite to, kas svarbiausia kiekvieno iš Jūsų gyvenime, kasdien siekite naujų aukštumų!
Norime išskirtinai padėkoti Monikai Petkevičiūtei su Justina Gulbinaite. Tokių šaunių studenčių, kurios visada buvo pasirengusios mums pagelbėti tarptautinėje veikloje, mes tikrai labai pasiilgsime... Būkite laimingos, nepamirškite mūsų aplankyti!

Pagarbiai,
Strateginės plėtros ir inovacijų centro darbuotojai


 
ERASMUS INTENSYVIOJI PROGRAMA
„VADYBINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMO KURSAS“
(„AN INTENSIVE COURSE OF MANAGERIAL COMPETENCIES“)


2010 m. balandžio 26 d. Erasmus IP dalyviai lankėsi senosiose Lietuvos sostinėse – Trakuose bei Kernavėje. Visi kartu ne tik šauniai praleido dieną gražiausiose Lietuvos vietovėse, tačiau ir daug sužinojo apie aplankytų miestų istoriją, jų svarbą Lietuvos valstybei. 
2010 m. balandžio 27 d. graži Erasmus IP kompanija viešėjo sovietmečio laikus primenančiame Grūto parke, kuriame įrengta socialistinio realizmo dvasia sukurtų tarybinio laikotarpio veikėjų skulptūrų ekspozicija. Kitą dienos pusę visi projekto dalyviai smagiai praleido didžiausiame Lietuvos kurorte - Druskininkuose. Druskininkų kurorte studentai bei dėstytojai ne tik paragavo sveikatai naudingų mineralinių vandenų, tačiau ir skaniai papietavo.


 
ERASMUS INTENSYVIOJI PROGRAMA
„VADYBINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMO KURSAS“
(„AN INTENSIVE COURSE OF MANAGERIAL COMPETENCIES“)


2010 m. balandžio 21 – 25 d. Erasmus IP dalyviai žygiavo po Andrioniškio apylinkes. Žygeiviai įvykdė daugybę sudėtingų užduočių, išmoko komandinio darbo vingrybių, patyrė gausybę įsimintinų akimirkų.


 
ERASMUS INTENSYVIOJI PROGRAMA
„VADYBINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMO KURSAS“
(„AN INTENSIVE COURSE OF MANAGERIAL COMPETENCIES“)
 
Artimiausių dienų projekto darbotvarkė:
 
Balandžio 26 d.:

(11:00) Kultūrinė diena. Išvyka į Trakus ir Kernavę.
 
Balandžio 27 d.:
 
(8:30) Kultūrinė diena. Išvyka į Grūto parką ir Druskininkus.
 
Balandžio 28 d.: 

(10:00 – 13:00) Baigiamasis seminaras;
(13:00 – 14:00) Pietų pertrauka;
(14:00 – 17:00) Baigiamasis seminaras (tęsinys).   
 
Balandžio 29 d.:

(10:00 – 13:00) Baigiamasis seminaras (tęsinys); 
(13:00 – 14:00) Pietų pertrauka;
(14:00 – 17:00) Baigiamasis seminaras (tęsinys).
 
Balandžio 30 d.:
 
Erasmus IP kurso pabaiga (išvykimas).Vilniaus kooperacijos kolegija, kartu su projekto partneriais, pradeda įgyvendinti kolegijų dėstytojų tarpkultūrinių kompetencijų ugdymui skirtą projektą

Sutarties pasirašymas:
Sutarties pasirašymas:
2010 m. balandžio mėn. 1 d. Europos Socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis ir Vilniaus kooperacijos kolegijos direktorius Jonas Jakubauskas ir pasirašė projekto “KOLEGIJŲ DĖSTYTOJŲ TARPKULTŪRINĖS KOMPETENCIJOS, APIMANČIOS DĖSTYTOJŲ BENDRUOSIUS IR SPECIALIUOSIUS GEBĖJIMUS, UGDYMAS/IS IR JŲ PLĖTOTĖ SIEKIANT VEIKSMINGO LIETUVOS KOLEGIJŲ STUDIJŲ TARPTAUTINIMO” finansavimo ir administravimo sutartį.
Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos socialinio fondo) lėšų.
Projekto metu bus didinama kolegijų dėstytojų kvalifikacija, per neformalųjį švietimą prisidedama prie kolegijų dėstytojų bendrųjų ir specialiųjų gebėjimų dirbti atviroje, tarptautinėje / tarpkultūrinėje AM erdvėje

Projekto partneriai:
 Klaipėdos verslo aukštoji mokykla
 Šiaulių kolegija
 Panevėžio kolegija
 Alytaus kolegija
 Utenos kolegija
 Marijampolės kolegija

Projekto įgyvendinimo laikotarpis 2010-04-01 – 2012-03-31.

 
ERASMUS INTENSYVIOJI PROGRAMA
„VADYBINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMO KURSAS“
(„AN INTENSIVE COURSE OF MANAGERIAL COMPETENCIES“)

2010 m. balandžio 15 d. Vilniaus kooperacijos kolegija pradeda įgyvendinti Erasmus intensyviąją programą „Vadybinių kompetencijų ugdymo kursas“ (ang. „An Intensive Course of Managerial Competencies“).
Organizuojamo projekto tikslas – ugdyti vadybines kompetencijas: dirbti savarankiškai bei komandoje, taikyti žinias praktikoje, valdyti informaciją, spręsti problemas, būti iniciatyviems ir versliems, siekti kokybės, laimėti.
Šiame tarptautiniame projekte dalyvauja po 4 studentus ir po 1 dėstytoją iš Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos ir 12 Vilniaus kooperacijos kolegijos studentų.

Erasmus IP "Vadybinių kompetencijų ugdymo kursas" atidarymas
Erasmus IP "Vadybinių kompetencijų ugdymo kursas" atidarymas
Erasmus IP "Vadybinių kompetencijų ugdymo kursas" atidarymas
Erasmus IP "Vadybinių kompetencijų ugdymo kursas" atidarymas
Erasmus IP "Vadybinių kompetencijų ugdymo kursas" atidarymas
Erasmus IP "Vadybinių kompetencijų ugdymo kursas" atidarymas

VIRTUALI KARJEROS MUGĖ

balandžio 26-30 dienomis tinklapyje www.cvonline.lt

TAVO KELIAS'10

Karjeros galimybių projektas „Tavo kelias‘10" balandžio 8 d. kviečia studentus išnaudoti galimybę susipažinti bei pasimokyti iš perspektyviausių Lietuvos įmonių verslo atstovų. Taip pat dalyviai turės šansą atskleisti savo potencialą ir netgi gauti realių darbo pasiūlymų.

Jau trečius metus rengiamas projektas „Tavo kelias‘10" vėl sukvietė pažangiausias Lietuvos įmones. Renginyje dalyvaus tokie verslo atstovai kaip: Tele2, Omnitel, Lietuvos Draudimas, Mars Lietuva, Ernst & Young, KPMG, Danske Bankas, SEB bankas ir kiti. Su šių įmonių veikla, darbo principais bei praktiniais uždaviniais dalyviai turės galimybę susipažinti ir pamatyti iš arčiau darbinių sesijų metu.

Taip pat surengtoje karjeros mugėje studentai turės progą gauti detalią informaciją apie Lietuvos rinkoje lyderiaujančias įmones, darbo perspektyvas jose bei jų keliamus reikalavimus potencialiems darbuotojams. Be to, panelinės diskusijos metu verslo atstovai aptars bedrą dabartinės darbo rinkos būklę ir palankias galimybes, kuriomis galėtų pasinaudoti studentai ar jauni specialistai.

„Tavo kelias‘10" vyks balandžio 8 d. Vilniuje, Reval Hotel Lietuva konferencijų centre.

Daugiau informacijos - http://www.tavokelias.lt/

KARJEROS SAVAITĖS VILNIAUS KOOPERACIJOS KOLEGIJOJE

 
KARJEROS SAVAIČIŲ RENGINIAI VILNIUJE vyko vasario mėn. 22-25 d.

 
KARJEROS SAVAIČIŲ RENGINIAI KAUNE vyko kovo mėn. 1-4 d.

Baltijos šalių Erasmus seminaras Taline

 
Lapkričio 26-27 dienomis Vilniaus kooperacijos kolegijos Tarptautinių ryšių veiklos koordinatorė Sigita Remeikienė dalyvavo Taline vykusiame Baltijos šalių Erasmus seminare, skirtame įmonių bei aukštojo mokslo institucijų bendradarbiavimui studentų praktikų srityje, surengtame Estijos nacionalinės agentūros bei Talino universiteto. Renginio metu dalyviai turėjo galimybę išklausyti gerosios praktikos pavyzdių, daugiau sužinoti apie studentų patirtį praktikos laikotarpiu, įgyti patirties apie efektyvų Erasmus praktikų administravimą. Organizatoriai taip pat surengė išvykas į Estijos įmones, glaudžiai bendradarbiaujančias su aukštojo mokslo institucijomis, skatinančiomis praktinį studentų mokymą. Renginio metu aplankytos įmonės ES Travel, Baltic Film and Media School biblioteka bei Skype. Preliminariai susitarta, jog esant galimybei, kolegijos studentai galėtų atlikti praktiką bent dvejose iš šių įmonių. Vizitas finansuojamas Europos komisijos lėšomis.


Vilniaus kooperacijos kolegija pristatyta tarptautiniame Erasmus kontaktiniame seminare

 
2009 m. lapkričio 18 – 21 dienomis Vilniaus kooperacijos kolegijos Strateginės plėtros ir inovacijų centro vadovė Inga Juknytė – Petreikienė dalyvavo „LLP/Erasmus contact seminar: increasing student mobility“, kuris buvo organizuotas Stambule Turkijos Nacionalinės Agentūros. Tarptautiniame seminare dalyvavo 136 dalyviai iš 16 Europos šalių. Seminaro metu buvo užmegzti nauji kontaktai su Švedijos, Liuksemburgo, Belgijos, Čekijos, Vokietijos, Graikijos, Lenkijos ir Turkijos aukštosiomis mokyklomis. Su naujais partneriais sutarta pasirašyti dvišales Erasmus bendradarbiavimo sutartis dėl Erasmus studentų mainų studijoms ir praktikoms bei Erasmus dėstytojų mainų. Sutartys planuojamos pasirašyti su 15 naujų Europos aukštųjų mokyklų. Pasirašytos sutartys Vilniaus kooperacijos kolegijos studentams praplės pasirinkimą Erasmus studijoms ir praktikai bei padidins Vilniaus kooperacijos kolegijos tarptautinį žinomumą ir atvykstančiųjų Erasmus studentų skaičių.


Vilniaus kooperacijos kolegija pristatyta tarptautiniame Erasmus ir Leonardo da Vinci kontaktiniame seminare Portugalijoje

 
Š.m. lapkričio 4-8 d. Vilniaus kooperacijos kolegijos Tarptautinių ryšių veiklos koordinatorė Sigita Remeikienė dalyvavo Mokymosi visą gyvenimą (MVG) Erasmus ir Leonardo da Vinči programų koordinatorių kontaktiniame seminare Lisabonoje, Portugalijoje. Tokio pobūdžio pažintiniai vizitai yra skirti MVG porgramų plėtrai, mobilumo skatinimui. Institucijos, dalyvaujančios kontaktiniuose seminaruose turi galimybę susirasti naujų partnerių mainams bei projektinei veiklai.
Seminaro Portugalijoje metu, S.Remeikienė pristatė Vilniaus kooperacijos kolegiją šimtui seminaro dalyvių iš visos Europos. Koordinatorė džiaugiasi galėjusi praplėsti kolegijos ryšius bei radusi partnerių būsimiems projektams, į bendrą veiklą įtrauksiantiems kolegijos bendruomenę.
Kontaktinio seminaro išlaidos dengiamos Europos sąjungos lėšomis, todėl S.Remeikienė pastebi, jog mažai institucijai itin svarbu pasinaudoti tokiomis galimybėmis plėsti savo veiklą, pasisemti naujų idėjų bei susirasti naujų partnerių.


MOKYMAI KOOPERATINĖS BENDROVĖS „LIETUVOS KOOPERATYVŲ SĄJUNGA“ DARBUOTOJAMS

 
Vilniaus kooperacijos kolegija kartu su ISM Vadybos ir ekonomikos universitetu bei konsultacine įmone “Lokada”, laimėjusi Kooperatinės bendrovės “Lietuvos kooperatyvų sąjunga” skelbtą konkursą "Lietuvos kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) ir įmonių darbuotojų mokymo paslaugų pirkimas” iki 2011 m. vasario 14 d. Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskrityse bei Italijoje ir Škotijoje vykdys mokymus Lietuvos kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) ir įmonių vadovams, vadybininkams bei buhalteriams. Sėkmingai šiuos mokymus baigusiems dalyvimas bus išduodami pažymėjimai.

Vilniaus kooperacijos kolegija laimėjo du Erasmus intensyvių programų projektus

 
Vilniaus kooperacijos kolegija teikė du Erasmus intensyvių programų projektus. Galime pasidžiaugti, jog abu projektai – „An Intensive Course of Managerial Competencies“ ir „Career Package Yourself for Success“ gavo finansavimą ir bus įgyvendinami kolegijoje 2009/2010 m.m. (spalio ir balandžio mėnesiais). Projektų įgyvendinimo metu kolegijoje lankysis partnerinių institucijų iš Portugalijos, Lenkijos ir Rumunijos dėstytojai bei studentai. Sveikiname kolegijos bendruomenę su laimėjimu!

MOKYMAI PADAVĖJAMS, BARMENAMS, VIRĖJAMS

 
Vilniaus kooperacijos kolegija, laimėjusi VšĮ Socialiniai paramos projektai skelbtą konkursą "ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamam projektui "Mano Guru: verslo ir socialinių iniciatyvų derinimas suteikiant naujas galimybes darbo rinkoje" reikalingų lektorių paslaugų pirkimas" iki 2011 m. liepos 21 d. Vilniuje vykdys mokymus pagal profesinę trijų specialybių: padavėjo, barmeno ir virėjo, mokymo programą. Sėkmingai šiuos mokymus baigusiems dalyvimas bus išduodami tarptautiniu mastu pripažistami pažymėjimai.