NAUJIENOS

Tarptautinei studentų dienai paminėti VKK vyko TARPTAUTINĖ MUGĖ

Lapkričio 18 dieną VKK vyko jau tradicine tapusi Tarptautinė mugė, kurį šįkart buvo skirta Tarptautinei studentų dienai. Tarptautinė studentų diena yra minima lapkričio 17 dieną. Protų mūšis, vyksiantis lapkričio 20 dieną, taipogi rengiamas šiai dienai paminėti.

Renginyje, tapusiame gražia VKK tradicija, tvyrojo puiki nuotaika. Apsilankiusieji galėjo pamatyti VKK studijuojančių „Erasmus“ studentų iš Turkijos, Italijos, Graikijos, Čekijos tautinius šokius, paragauti nacionalinių patiekalų, susipažinti su įdomiais šalių aspektais stebint video medžiagą ir parengtus pristatymus, dalyvauti čeko studento surengtame žaidime. Italės merginos kvietė visus kartu dainuoti „Lasciatemi cantare“, turkai taip pat dainavo, vėliau kvietė prisijungti šokiui. Renginio metu skambėjo ir lietuviškos dainos, visus įtraukė smagus šokis „Gransveras“

Lietuvos atstovai – VKK studentai, pasipuošę tautiniais drabužiais ir paruošę lietuvišką stalą, surinko daugiausia balsų geriausio, kūrybiškiausio stalo rinkimuose. Italės merginos nuo lietuvaičių atsiliko tik vienu tašku, tačiau džiaugėsi ir antrąja vieta.

Džiugu, kad Tarptautinės mugės šilta ir nuoširdi atmosfera tapo sėkmingu tautų draugystės pavyzdžiu.


VKK viešėjo lektorius iš Suomijos

Spalio 28-31 dienomis VKK viešėjo lektorius Abdelazim Hannoura iš Suomijos.
Lektorius dėsto tarptautinį verslą Savonijos taikomųjų mokslų universitete, Kuopio mieste įsikūrusiame skyriuje.

Verslo vadybos bei Prekybos valdymo studentai turėjo galimybę dalyvauti lektoriaus paskaitoje apie tarptautinę rinką: lektorius pabrėžė dalyvavimo ir įsitraukimo į ją svarbius aspektus ir žingsnius, apibūdino įmonių, sėkmingai veikiančių tarptautinėje rinkoje, pavyzdžius. Po teorinės dalies studentams buvo pateiktas atvejis, kurį perskaitę diskutavo grupėse ir atsakinėjo į pateiktus klausimus.

ERASMUS studentų ir jų mentorių ekskursija Kaune


Spalio 23 dieną ERASMUS studentai, jų mentoriai ir tarptautinių ryšių koordinatorė vyko į ekskursiją Kaune.
Čia didelį įspūdį paliko IX fortas: studentai domisi Lietuvos istorija, o su skaudžiais istorijos faktais jau buvo šiek tiek susipažinę ir anksčiau, nes lankėsi Genocido muziejuje Vilniuje. Gidė papasakojo visus svarbiausius ir įdomiausius faktus, pavedžiojo po muziejų bei požemius.

Papietavus lietuviškų patiekalų restorane, studentai mielai pasivažinėjo vienu seniausiu Europoje Žaliakalnio funikulieriumi, taip pat turėjo galimybę pamatyti visą funikulieriaus veikimo mechanizmą. Aplankė Kristaus Prisikėlimo bažnyčią: vaizdas nuo bažnyčios stogo buvo žavingas!

Savo laisvą laiką studentai praleido Laisvės alėjoje.

Džiugu, kad kelionė suteikė gerų įspūdžių, naujų žinių apie Lietuvą ir dar labiau suartino užsieniečius su VKK studentais.


Studentai kviečiami klausyti dalykus anglų kalba

Rudens semestro metu studentams vėl suteikiama galimybė klausyti tam tikrus dalykus anglų kalba.

Tokiu atveju studentai nebelanko modulio atitikmens lietuvių kalba ir įgauna dar daugiau įgūdžių bei mokslinių žinių, taip pat tobulina užsienio kalbos žinias. Jei tokio dalyko studento studijų programoje nėra, diplomo priedėlyje bus nurodyta, kad dalykas išklausytas anglų kalba papildomai.

Įrašas diplomo priedėlyje apie anglų kalba klausytus dalykus yra itin naudingas studento profesinei karjerai bei darbinantis.

Norintieji klausyti tam tikrą dalyką/us anglų kalba, informuokite apie tai el.paštu Tarptautinių ryšių koordinatorę Vaidą vaida@vkk.lt iki RUGSĖJO 5 DIENOS, 12 VAL, arba ateikite pasikonsultuoti/užsiregistruoti į 12 kab.

GALIMI PASIRINKTI ANGLŲ KALBA DĖSTOMI DALYKAI (rudens semestro metu):

Corporate Image Formation
Finance and Management Accounting
Communication and Negotiation
Business Organization and Marketing

Rudens semestrui vėl atvyksta užsienio studentai

Šią savaitę pagal Erasmus programą atvyksta nauji užsienio studentai.
Rudens semestro metu, iki pat Šv.Kalėdų (pavasario semestrui lauksime atvykstančių kitų studentų), VKK bendruomenė turės galimybę bendrauti su 8 naujais atvykstančiaisiais:
Studento vardas, pavardė
 
Šalis, iš kurios atvyko
Institucija, iš kurios atvyko
 
Aykut Doyran
Turkija
Istanbul Gelisim University
Erdem Cakir
Turkija
Dumlupinar University
Mustafa Bestepe
Turkija
Meliksah University
Enes Cetin
Turkija
Meliksah University
Valeria Strangis
Italija
University of Calabria
Stefania Ganino
Italija
University of Calabria
Panos Gardikiotis
Graikija
Technological Educational Institute of Athens
Ondrej Picka
Čekija
University of South Bohemia in Ceske Budejovice
Tikimės glaudaus užsienio studentų ir VKK dėstytojų bei studentų bendradarbiavimo, tokiu būdu suteikiant kolegijai dar daugiau „tarptautiškų spalvų“.

VILNIAUS KOOPERACIJOS KOLEGIJOJE – KULTŪRŲ SUTARIMO, INOVACIJŲ IR KŪRYBIŠKUMO PAMOKOS

Baigiantis mokslo metams Vilniaus kooperacijos kolegija (VKK) dviem savaitėms tapo kūrybine dirbtuve ir laikinais namais septynių Europos šalių studentų grupėms – intensyvios programos projekto „Susitelkime ties inovacijomis ir kūrybiškumu“ („Focus on creativity and innovations“) dalyvėms. Portugalijos, Ispanijos, Graikijos, Čekijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų jaunimas bei jų dėstytojai per kūrybiškumą ir inovacijų panaudojimą skatinančias užduotis, darbą tarptautinėse grupėse, specialiai pritaikytą mokymo ir mokymosi aplinką, keitėsi patirtimi, kaip plėtoti ir stiprinti konkurencinį pranašumą.
Šokiai ir dainos laužo barjerus
Kiekviena atvykusi komanda jau turėjo būti paruošusi namų darbus. Vienas jų – savos šalies bei atstovaujamos aukštosios mokyklos pristatymas. Čia jaunimas stengėsi vienas kitą pralenkti išradingumu bei originalumu: vaišino nacionaliniais patiekalais, šoko, dainavo, žaidė tautinius žaidimus. Iš visų išsiskyrė ir išradingumą pademonstravo čekai, kurie atėjo apsirengę savo ledo ritulio komandos marškinėliais. Tuo tarpu Lietuviai vaišino lašinukais, juoda duona, žagarėliais, pyragu, baltu sūriu ir nacionaliniais gėrimais. O atvykusiems jie demonstravo tautinius šokius.
Kaip sako projekto koordinatoriai, pirmojo vakaro tikslas – suartinti dalyvius ir prasklaidyti nejaukumo šydą – pavyko su kaupu. Visi po jo jau būriavosi kartu, o sekančią dieną dirbti buvo daug lengviau.
Inovatyvioms idėjoms reikalinga išlaisvinta energija
Šis projektas skirtas jaunimo ugdymui per kūrybingumą ir inovacijas. Todėl dažnai darbui buvo naudojami žaidimai, interaktyvios paskaitos, edukaciniai užsiėmimai. Juos vedė tiek patys projekto dalyviai, tiek kviestiniai lektoriai iš įvairių institucijų ar įmonių.
Taip Vilniaus Gedimino technikos universiteto lektorius Eigirdas Žemaitis pristatė lyderių ir lyderystės pusę. Profesionali aktorė Irma Bagdonavičiūtė jaunimo kūrybiškumui padėjo išsilaisvinti per vaidybą, judesio lavinimą, situacijų pateikimą ir analizę. Svečias iš Turkijos prof. Osman Nuri Ozdogan projekto dalyvių komandoms pasiūlė paskaitą apie inovacijas ir užduotį – statyti tiltus Europai. Pastaroji iš dalyvių pareikalavo susiklausymo, kūrybiškumo ir loginio mąstymo sutelkimo. Tuo tarpu Graikijos atstovas visus mokė pietietiškose šalyse įprastų projekto valdymo subtilybių. Kompanijos „Darnus pasaulis“ savininkas ir VKK dėstytojas Gintaras Bingelis dalijosi patirtimi apie naująsias technologijas, o UPS atstovybės Lietuvoje UAB "Skubios siuntos" atstovė Gintarė Mitkutė ir prof. Woodrow Sears pristatė kultūrinių inovacijų galimybes organizacijos viduje.
Labiausiai visų šalių projekto dalyvius sužavėjo verslo konsultanto Mindaugo Žebrausko („TMD Partners“) paskaita. Jis nustebino jaunimą, įjungęs muziką ir liepęs šokti bei pareiškęs nepradėsiąs toliau dirbti, kol šie neišlaisvins savo energijos. Pasak jo, be energijos negims ir jokios inovatyvios idėjos.
Kūrybiškumas kiekviename žingsnyje
Projekto dalyviai gyveno, dirbo ir daug laiko praleido kolegijos aplinkoje, tačiau tuo neapsiribota. Vilnių jie pažino ne tik iš vakarinio gyvenimo, bet ir orientaciniame žaidime, kurį organizavo viešosios organizacijos „Profat“ vadovė Lina Sodžiutė. Pavyzdžiui, jiems teko užduotis tam tikroje sostinės vietoje susirasti kuo daugiau lietuvių ir su jais ką nors apie minutę veikti (atlikti vienodus šokių judesius). Didžiausias likęs įspūdis – lietuvius sunku išjudinti.
O štai inovatyvių savos šalies kompanijų pristatymas – išjudino ir nustebino juos pačius. Tai buvo dar vienas namų darbas, kur šalys tiesiog pristatė inovatyvias įmones. Čia labiausiai įsiminė portugalai, pasakoję apie įmonę, kuri gamina butelių kamščius ir kitą įvairią produkciją iš kamščiams skirtos medžiagos. Lietuviai, tuo tarpu, kaip inovatyviausią sritį pristatė lazerius. Todėl jiems išskirtinai skyrė ir dar vieną projekto pusdienį, kai kartu su savo kolegomis aplankė Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centrą, kur įsikūrusi lazeriais prekiaujanti įmonė „Altechna“. Taip svečiai praktiškai pamatė, kas tai naujausios technologijos šioje srityje, kam jos skirtos, kaip jos naudojamos kasdienybėje (pvz., kai kuriems buvo vietoje pagaminti paveiksliukai telefono dangteliui), kokios žymiausios pasaulio kompanijos juos naudoja.
Galiausiai visa tai, ką projekto dalyviams pavyko patiems išmokti bei atrasti, vieną iš dienų jie bandė perteikti jaunesniesiems savo kolegoms. Komandos į svečius Vilniaus kooperacijos kolegijoje pasikvietė Karoliniškių gimnazijos moksleivius ir patys organizavo kūrybiškumo dieną jiems.
Lietuvos sostinės ir jų kultūriniai lobynai
Intensyvios programos projekto „Focus on creativity and innovations“ dalyviai sulaukė ir kultūrinės programos. Jiems vienaip ar kitaip buvo pristatytos net trys Lietuvos sostinės.
Dabartinėje, Vilniuje, jie dirbo, gyveno, linksminosi daugiausiai. Čia taip pat dar turėjo galimybę truputį prisiliesti prie šalies istorijos – apžiūrėti Genocido aukų muziejų, Vilniaus arkikatedros bazilikos požemius. Vieną iš dienų jie lankė ir laikinąją sostinę Kauną. Ten didelį įspūdį svečiams paliko IX fortas. Tiesa, čekams jis buvo per daug skaudus istoriškai, todėl jie šią ekskursiją buvo linkę praleisti, bet vėliau mielai pasivažinėjo Žaliakalnio funikulieriumi ir aplankė Kauno Kristaus Prisikėlimo bažnyčią. Taip pat svečiai buvo supažindinti ir su senąja Lietuvos sostine Trakais – apžiūrėjo pilį, paragavo kibinų.
Taigi intensyvi projekto dalyvių programa, jų pačių žodžiais tariant, nepaliko abejingų. Graikai, čekai, turkai, rumunai, portugalai ir ispanai susidraugavo su lietuviais, prisilietė prie vieni kitų kultūrinio gyvenimo bei tapo mažaisiais šalies ambasadoriais savo aukštosiose mokyklose. Kadangi tai tęstinis projektas, šių metų komandos neragintos žadėjo surinkti naujas ir kitiems metams, nes gauta patirtis – įkvėpė.


ERASMUS studentai lankėsi Pinigų muziejuje

 
Kovo 6 dieną Erasmus studentai lankėsi Pinigų muziejuje.
Juos domino popierinių pinigų ir monetų ekspozicijos bei jų istorija, labai džiaugėsi galėdami rasti ir savo šalies pinigų kupiūras bei kitą, išsamesnę informaciją apie savo šalis.
Studentai ekskursijos pabaigoje atliko testą ir laimėjo nuotraukas, jie buvo įamžinti pinigų kupiūrose.
Džiugu, kad studentai nori pažinti mūsų kultūrą, muziejaus darbuotojams uždavė ne vieną klausimą ir rodė savo susidomėjimą.
Tikimės, kad tokiomis pažintinėmis ekskursijomis paskatiname jų integraciją į Lietuvos visuomenę ir pažadiname jų dar didesnį norą pažinti mūsų šalį.


GALIMYBĖ KLAUSYTI DALYKUS ANGLŲ KALBA

 
Pavasario semestro metu vėl suteikiama galimybė studentams klausyti tam tikrus modulius anglų kalba. Tokiu atveju studentai nebelanko modulio atitikmens lietuvių kalba ir įgauna dar daugiau įgūdžių bei mokslinių žinių, taip pat tobulinamos užsienio kalbos žinios. Diplomo priedėlyje bus įrašas, kad pasirinkti moduliai išklausyti anglų kalba, šis aspektas bus naudingas studento profesinei karjerai bei darbinantis.
Žemiau pateikiami galimi klausyti anglų kalba dalykai tam tikroms grupėms.
Norintieji klausyti modulį anglų kalba, informuokite apie tai el.paštu vaida@vkk.lt iki TREČIADIENIO, SAUSIO 18 DIENOS (arba ateikite pasikonsultuoti/užsiregistruoti į 12kab.).
_____________________________________________________________________________________________
V10 GRUPĖMS

Strategic Enterprise Management (Strateginis įmonių valdymas)
Vietoje „Verslo ekonomika ir strateginis valdymas“ dalyko „Strateginio valdymo temos“ pavasario semestro metu

Financial Accounting and Analysis (Finansinė apskaita ir analizė)
Vietoje „Finansinė ir valdymo apskaita (I dalis "Finansinė apskaita")“ dalyko pavasario semestro metu

Sales Process Marketing (Pardavimų proceso rinkodara)
Vietoje „Prekybos rinkodara“ dalyko pavasario semestro metu, pasirinkusiems PVV šaką.
______________________________________________________________________________________________
V11 GRUPEI

Financial Accounting and Analysis (Finansinė apskaita ir analizė)
Vietoje „Finansinė ir valdymo apskaita“ dalyko pavasario semestro metu
______________________________________________________________________________________________
V09 GRUPĖMS

Sales Process Marketing (Pardavimų proceso rinkodara)
Vietoje „Prekybos rinkodara“ dalyko pavasario semestro metu, pasirinkusiems PVV šaką.
______________________________________________________________________________________________
VE10 GRUPĖMS

Business Organization and Planning (Verslo organizavimas ir planavimas)
Vietoje „Verslo organizavimas ir planavimas“ dalyko pavasario semestro metu
______________________________________________________________________________________________
I09 GRUPEI

Cross-Cultural Management (Tarpkultūrinė komunikacija)
Vietoje „Tarptautinė ir tarpkultūrinė komunikacija“ dalyko pavasario semestro metu
______________________________________________________________________________________________

Pavasario semestrui vėl atvyksta užsienio studentai


Šią savaitę pagal Erasmus programą atvyksta nauji užsienio studentai. Pavasario semestro metu, iki pat gegužės mėnesio pabaigos, VKK bendruomenė turės galimybę bendrauti su 7 naujais atvykstančiaisiais:

Peter Barkai, Budapest College of Communication, Business and Arts, Vengrija
Luca Conforti, University of Calabria, Italija
Ilya Kotelnikov, Institute of Economics and Management, Estija
Deniz Karahan, Dumlupinar University, Turkija
Duygu Tugce Atakli, Dumlupinar University, Turkija
Enver Yildirim, Dumlupinar University, Turkija
Fatma Akkas, Dumlupinar University, Turkija

Dar trys Turkijos VKK bendruomenei jau pažįstami. Baigę rudens semestrą jie pageidavo pasilikti ir tęs studijas pavasario semestro metu:

Utku Boyra, Istanbul Aydin University, Turkija
Ertan Uncu, Meliksah University, Turkija
Mustafa Cahit Memis, Meliksah University, Turkija

Tikimės glaudaus užsienio studentų ir VKK dėstytojų bei studentų bendradarbiavimo, tokiu būdu suteikiant visai kolegijai dar daugiau „tarptautiškų spalvų“.


Praūžė Tarptautinė savaitė

Lapkričio 21-23 dienomis vyko Tarptautinė savaitė, kurios metu atvyko užsienio dėstytojai, personalo darbuotojai ir atstovė iš įmonės iš Lenkijos, Prancūzijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos bei Šveicarijos.

Tarptautinės savaitės metu svečiai dalyvavo intensyvioje programoje – pristatė savo institucijas, dalyvavo susitikimuose su dėstytojais bei personalo darbuotojais, skaitė paskaitas studentams. Taip pat dalyvavo ekskursijoje senamiestyje, susipažino su žymiausiais senamiesčio kultūriniais/istoriniais objektais.
Magdalena Forfa, Renata Domanska ir Tomasz Felczak iš Lenkijos skaitė paskaitą apie pinigų srautus, latvis profesorius Ivars Brivers studentus supažindino su Europos strategija iki 2020m. ir galimus ekonomikos paradigmos pokyčius. Prancūzė Ticky Monekosso sudomino studentus savo įdomia profesine veikla įmonėje „Afromedianet“. Silvia Rebecca ir Luce Van Schneider pristatė savo instituciją, kviesdamos atvykti studijuoti. Alan Hallet iš Didžiosios Britanijos kvietė studentus, baigus bakalaurą VKK, vykti siekti tolimesnio diplomo Anglijoje, o lenkas Dr. Robert Cichorz vizito metu su VKK atstovais diskutavo apie projektus.
Įvykusi tarptautinė mugė - viena linksmiausių ir įdomiausių Tarptautinės savaitės dalių. Šiame renginyje VKK studijuojantys užsienio studentai pristatė savo šalis/institucijas pateikdami informaciją stenduose. Lietuvą atstovavo VKK studentai. Visi renginio svečiai galėjo paragauti įvairių tautinių patiekalų, stebėti ir sušokti graikišką ir turkišką šokius, lietuviškąjį „Jurgeli meistreli“. Smagu buvo girdėti, kai užsienio studentai pademonstravo, ką išmoko padainuoti lietuviškai.

Džiugu, kad tarptautinės savaitės metu vyravo darbinga, tačiau itin šilta ir nuoširdi atmosfera, tokiu būdu užmegzti dar glaudesni ryšiai su partnerinėmis institucijomis, kurias atstovavo svečiai. Tikimasi, kad aptartos tolesnės bendradarbiavimo galimybės bus įgyvendintos, kas kolegijai suteiks dar daugiau „tarptautinių spalvų“.


VIEŠĖJO DĖSTYTOJAS IŠ LENKIJOS

 
2011 m. rugsėjo 12-16 dieną Vilniaus skyriuje viešėjo teisės dėstytojas Dr. Robert Cichorz iš Lenkijos Verslo mokyklos (West Pomeranian Business School in Szczecin).

Kolegijos studentai klausė svečio paskaitą apie tarptautinę komercinę teisę tema: "International commercial law and its importance for cross-border business activities". Taip pat vizito metu vyko svečio susitikimai su kolegijos dėstytojais bei personalo darbuotojais. Aptartos tolesnės bendradarbiavimo galimybės, kurios, tikimasi, suteiks abipusę naudą institucijoms ir skatins dar aktyvesnę tarptautiškumo raišką.STAŽUOTĖ PORTUGALIJOE

 
2011 m. birželio 13-17 dienomis kolegijos darbuotojai Rimantas Zajarskas, Vida Šeduikytė ir Vaida Berulytė lankėsi Šiaurės Portugalijoje įsikūrusiame Bragancos politechnikos institute (Polytechnic Institute of Bragança). Tai viena didžiausių Portugalijos valstybinių aukštojo mokymo įstaigų, jungianti penkias mokyklas: Žemės ūkio mokykla, Komunikacijos, Administravimo ir turizmo mokykla, Švietimo mokykla, Slaugos mokykla ir Verslo bei technologijų mokykla. Visuose minėtuose junginiuose studijuoja apie 7500 studentų. Pagal Erasmus mainų programą studijuoja virš 250 užsienio studentų, jų tarpe 20 iš Lietuvos (4 studentės iš Vilniaus kooperacijos kolegijos).
Vizito metu buvo surengti keli susitikimai mūsų kolegijos atstovams. Tarptautinių ryšių skyriuje buvo aptariamos bendradarbiavimo aktualijos ir tolimesnės perspektyvos. Stengtasi išsiaiškinti esamas problemas, ieškota problemų sprendimo būdų.
Bendro VKK delegacijos ir BPI vadovybės susitikimo metu buvo kalbama apie Portugalijos švietimo sistemą ir Bragancos Politechnikos instituto vaidmenį šalies švietimo sistemoje. Instituto misija kurti, perduoti ir skleisti mokslo ir profesines žinias per studijas, orientuotas į tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Studijų programos sudarytos pagal Bolonijos rekomendacijas, atitinka Europos aukštojo mokymo koncepciją. Instituto tikslas prisidėti prie aukštojo mokslo plėtros, motyvuoti žmones mokytis visą gyvenimą, gerinti studijų kokybę, skatinti studentų mobilumą, internacionalizuoti studijų programas.
Susitikimo metu buvo pasidalinta patirtimi apie Kokybės vadybos sistemos kūrimo bei diegimo ypatumus. Tai buvo aktualiausias institucijos šių dienų klausimas, kadangi tuo metu vyko sertifikacinis auditas. VKK ir BPI kokybės vadybos specialistai dalinosi patirtimi švietimo įstaigose diegiant kokybės vadybos sistemą pagal ISO 9001 standartą. Vienas didžiausių skirtumų buvo tai, kad Instituto vadovybė nusprendė KVS diegti palaipsniui – t.y. šiuo metu sertifikuojama administravimo sritis. Mokymo procesas kol kas nesertifikuojamas, tai bus daroma ateityje.
Gana išsamiai buvo aptarti personalo valdymo, įvaizdžio kūrimo ir apskaitos bei mokesčių vedimo klausimai. Portugalijoje egzistuoja darbuotojų vertinimo standartas, pagal kurį kiekvienais metais nustatomas darbuotojų įvertinimas. Svarbiausia yra darbuotojo įgūdžiai ir rezultatai, kurie turi didžiausią įtaką jų darbo užmokesčiui ateinančiais metais. Jų institucijoje 25% visų dirbančiųjų yra vertinami labai gerai. Kiekvieno darbuotojo rezultatas yra skelbiamas viešai.
Čia taip pat buvo išgirsta daug naudingos informacijos, kurią bus galima pritaikyti ir VKK veikloje.
Ekskursijų po institutą metu buvo susipažinta su darbu auditorijose ir skaityklose, su dėstytojų darbo specifika ir darbo sąlygomis. Didžiausią įspūdį paliko Instituto verslo inkubatorius, kuriame studentai gali kurti realų savo verslą. Institutas suteikia patalpas, apmoka komunikacines išlaidas, studentai nemokamai konsultuojami.VIZITAS GRAIKIJOJE


2011 gegužės 30 -birželio 3 dienomis VKK lektorė Rita Karavaitienė lankėsi Technologiniam mokymo institute (T.E.I.) Atėnuose, Graikija.
Viešnagės metu T.E.I. atstovė Niki Kavoura supažindino su Instituto Karjeros centro darbuotojais, veiklos specifika, vadybos ir ekonomikos fakulteto atstovais. Ekskursijos po Institutą metu labiausiai nustebino bibliotekos dydis ir modernumas.
T.E.I. yra trečias pagal dydį Institutų Graikijoje, kuriame studijuoja virš 35 000 studentų ir gyvuoja jau 35 metus.T.E.I. yra penki fakultetai ir 36 katedros, kurios apima beveik visus technologinius mokslus.
T.E.I. aktyviai dalyvauja Erasmus studentų ir dėstytojų mainų programoje.
Viešnagės metu vadybos ir ekonomikos studentams lektorė pravedė paskaitą elektroninio marketingo tema, taip pat pristatė Vilniaus kooperacijos kolegiją.


DĖSTYTOJOS VIZITAS SUOMIJOJE 2011 M. BALANDŽIO 10-15 DIENOMIS
 
Pavasariui pabeldus į duris, Erasmus mobilumo programa dar labiau įgyja pagreitį, siekdama suteikti nuostabią galimybę VKK kolegijos dėstytojams pasidalinti gerąja patirtimi ir dėstyti užsienyje. Šį kartą asmeniniu suomių kvietimu, VKK geranoriškumu ir vėl galėjau pristatyti Lietuvos ekonominės verslo aplinkos ir veiklos dalyką Erasmus studentams Suomijoje, Seinajoki Taikomųjų Mokslų Universitete įsikūrusiame Seinajoki miestelyje: suomiams afro-amerikiečiams, vietnamiečiams. Tai, kad vis daugiau studentų iš kitų pasaulio institucijų susipažįsta su mūsų verslo kultūra, papročiais, lietuvių asmeninėmis ir verslininkų savybėmis, demografine ir ekonomine Lietuvos padėtimi, yra gera reklama mūsų šaliai ir VKK institucijai.
Seinajoki esančiame Seinajoki Universiteto skyriuje pasitinka jau ne vienerius metus dirbanti su Erasmus mobilumo programos studentais ir dėstytojais kuratorė Marjo Arola. Ji pasirūpina studentų ir dėstytojų sėkmingu universiteto pasiekimu nuo oro uosto ir į jį, organizuoja apgyvendinimą jaukiuose butuose, kur pats gali išsivirti kavos puodelį, paskanauti savo pagaminto maisto, o dėstymo metu laukia tiesiog milžiniška dėstytojams ir studentams skirta valgykla-kavinė.
Butas, kuriame gyvenau, turėjo tradicišką suomišką pirtį, kuri atgaivindavo po dienos darbų, o darbo vieta, svetainė ir miegamasis leido jaustis kaip namie.
Ši komandiruotė buvo itin gerai suorganizuota. Dėkoju kolegijos direktoriui Jonui Jakubauskui ir mūsų kolegijos Erasmus kuratorei Vaidai Berulytei, kurie padarė viską, kad kelionė iš Suomijos ir į ją būtų puiki. Negaliu nepaminėti Kauno skyriaus pavaduotojos Birutės Alborovienės ir studijų skyriaus vedėjos Vidos Bieliauskienės, kurių savo geranoriškumu ir pastangomis suorganizavo VKK studijų procesą taip, kad dėstymas Suomijoje, karščiausiu studijoms mėnesiu, būtų įmanomas. Ačiū Jums visiems padėjusiems, patarusiems.
Mieli VKK studentai ir dėstytojai, Seinajoki Taikomųjų Mokslų Universitetas ir kitais metais laukia mūsų visų sugrįžtant, į šalį, į kurią palydi debesys, pasitinka akmenys, o lydi žmonių šiluma, ir kurioje laukiami visi, kas turi noro, kalba angliškai.
Linkiu ir Jums sudalyvauti Erasmus mainų programoje, gero Jums skrydžio į Europos universitetus ir kolegijas, gal mažais - kaip šis lėktuvais, virš pūkinių debesų į iššūkius ir svajones.
VKK Lektorė Kristina Grigaitė


KOLEGIJOJE VIEŠĖJO DĖSTYTOJA IŠ GRAIKIJOS
 
2011 m. kovo 22 dieną, antradienį, Vilniaus kooperacijos kolegijos Vilniaus skyriaus akademinė bendruomenė turėjo galimybę klausyti dėstytojos Niki Kavoura paskaitų iš Atėnų Technologinio instituto, Graikijos.

Verslo vadybą studijuojantys antro kurso studentai ir kolegijoje pavasario metu studijuojantys užsienio studentai klausėsi paskaitų apie reklamą ir jos priemones. Lektorė labai aiškiai pateikė įdomius reklamos priemonių faktus, paskaitos metu buvo diskutuojama su studentais apie minėtų priemonių efektyvumą, apie kiekvienos iš jų trūkumus bei privalumus.

Dėstytoja buvo labai suinteresuota tolesnio institucijų apibusio bendradarbiavimo atžvilgiu: kvietė studentus siųsti studijoms pagal ERASMUS programą, taip pat vizitams laukiami ir dėstytojai ir personalo atstovai.

Šio semestro metu pagal ERASMUS programą Vilniaus skyriuje studijuoja dvi graikės, kurios atvyko būtent iš dėstytojos atstovaujamos institucijos. Studentės dėstytojai labai teigiamai atsiliepė apie studijas VKK ir leidžiamą laiką Lietuvoje, tad apibusio bendradarbiavimo pradžia yra itin sėkminga.

SPIC informacija


VIEŠĖJO DĖSTYTOJA IŠ ČEKIJOS
 
Vilniaus kooperacijos kolegijos Vilniaus skyriaus studentai turėjo galimybę klausyti dėstytojos Radkos Johnovos paskaitų iš Higher Professional School of Information Services institucijos, esančios Prahoje, Čekijos , kuri kolegijoje viešėjo kovo 3-7 dienomis.

Verslo vadybą ir verslo ekonomiką studijuojantys pirmo kurso studentai klausėsi paskaitų apie marketingą kultūrinio paveldo sferoje. Lektorė pateikė įdomius marketingo aspektus, kurie svarbūs muziejų, galerijų veikloje. Taip pat paskaitų metu buvo pristatyta atstovaujama institucija, vykdomos studijų programos, studentų skaičius, studentai buvo pakviesti vykti į šią instituciją studijuoti pagal ERASMUS programą.

Džiugu, kad dėstytoja vizito metu ne tik skaitė paskaitas, tačiau ir šiltai pabendravo su kolegijos dėstytojais bei personalu. Tikimės, kad čekės apsilankymas mūsų kolegijoje yra tolesnio šilto, efektyvaus, intensyvaus ir darbingo bendradarbiavimo su atstovaujama institucija užtikrinimas.LLP/Erasmus programos naujienos

Penki Vilniaus kooperacijos studentai šiuo metu yra išvykę dalinių studijų į užsienio aukštąsias mokyklas pagal LLP/Erasmus mainų programą: Kristina Tsyganova ir Guoda Balčiūnaitė (Portugalija), Erika Grašytė ir Rosita Menčinskaitė (Škotija/Jungtinė Karalystė) ir Saulius Valutkevičius (Turkija). Visi jie sėkmingai nuvykę jau pradėjo studijas.
 
Taip pat rugsėjo pabaigoje iš dėstymo vizito grįžo dėstytoja Vilija Jonkaitytė, kuri lankėsi Čekijoje ir dėstė Informacijos paslaugų aukštojoje mokykloje Prahoje. Dėstytoja grįžo ne tik pasisėmusi gerų įspūdžių ir emocijų, bet ir įgavusi naudingos patirties.

Scholarship opportunities in the USA

The Baltic-American Freedom Foundation (BAFF) is looking for brave and initiative students to participate in new Internship and Scholarship program. BAFF offers various scholarship opportunities in the U.S. to residents of Latvia, Lithuania, and Estonia. Current American scholarship opportunities include:
• The Professional Internship Program for university students and recent graduates.
• The Graduate Scholarship Program for post graduate students.
• The Research Scholarship Program for professors and others in academia.
For more information, please, write to karjera@vkk.lt or visit www.balticamericanfreedomfoundation.org.

Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) stipendijų programos 2011-2012 m. m.

Kviečiame teikti paraiškas Vokietijos akademinių mainų tarnybos (Deutscher Akademischer Austausch Dienst-DAAD) siūlomoms stipendijoms Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams ir absolventams, mokslo ir studijų institucijų dėstytojams ir mokslininkams 2011-2012 m. m.


Informaciją apie DAAD siūlomas stipendijų programas ir reikalavimus pretendentams, stipendijų dydžius, būtinus pateikti dokumentus ir paraiškų formas rasite DAAD interneto svetainėje:
http://www.daad.de/stipendien/en/index.en.html?land=22Paraiškos teikiamos iki 2010 m. lapkričio 15 d.Paraiškos stipendijoms germanistikos, vokiečių filologijos ar vertimo studijų programų studentams baigiamojo darbo parengimui gauti teikiamos iki 2011 m. sausio 31 d.Paraiškos teikiamos adresu:
Švietimo mainų paramos fondui
DAAD stipendijų programai
Geležinio Vilko g. 12,
LT-01112 Vilnius

Dr.V.Filipavičiaus dėstymo vizitas Rygos bankininkystės aukštojoje mokykloje

 
Tarptautinių ryšių skyrius gavo laišką iš Latvijos partnerinės institucijos Banku Augstkola (Rygos bankininkystės aukštosios mokyklos), kuriame – nuoširdi padėka ir studentų pagyrimai Verslo savaitės dalyviams. Vilniaus kooperacijos kolegiją renginyje lapkričio 9-13 dienomis atstovavo dėstytojas dr.Viktoras Filipavičius.
Renginio organizatoriai džiaugiasi sulaukę įdomių, naudingų ir turiningų dalyvių pranešimų bei paskaitų. Tarptautinėje verslo savaitėje dalyvavo dėstytojai iš Lietuvos, JAV, Vengrijos, Olandijos, Belgijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos. Dr. Viktoras Filipavičius skaitė 3 paskaitas Rygos bankininkystės aukštosios mokyklos studentams bakalaurams ir magistrams.

Tarptautinės verslo savaitės dalyviai


Vilniaus kooperacijos kolegija laimėjo du Erasmus intensyvių programų projektus

 
Vilniaus kooperacijos kolegija teikė du Erasmus intensyvių programų projektus. Galime pasidžiaugti, jog abu projektai – „An Intensive Course of Managerial Competencies“ ir „Career Package Yourself for Success“ gavo finansavimą ir bus įgyvendinami kolegijoje 2009/2010 m.m. (spalio ir balandžio mėnesiais). Projektų įgyvendinimo metu kolegijoje lankysis partnerinių institucijų iš Portugalijos, Lenkijos ir Rumunijos dėstytojai bei studentai. Sveikiname kolegijos bendruomenę su laimėjimu!